ČOČKOVÉ RAGÚ SE ZTRACENÝM VEJCEM

Okomentovat

Je to tady, Vánoce se rychle blíží a novoroční oslavy jsou těsně v závěsu. Tak co kdybyste si s předstihem otestovali toto čočkové ragú, třeba pak bude váš novoroční oběd krapet zdravější!


Ingredience na 4 porce:
1 cibuli
2 stonky řapíkatého celeru
2 mrkve, olivový olej
400 g červené čočky
1 lžička sušeného tymiánu
1 lžíce octa
4 vejce
sůl
pepř
1 hrst hladkolisté petržele

Cibuli, řapíkatý celer a mrkev očistěte a nakrájejte na drobné kostičky. V hrnci rozpalte olej a zeleninu na středním plamenu orestujte, měla by pouze změknout, ne chytit barvu.
Asi po pěti minutách přisypte čočku, promíchejte ji se zeleninou, přidejte tymián a přilijte vodu tak, aby tekutina sahala asi centimetr pod hladinu obsahu hrnce. Přiklopte, stáhněte plamen a nechte asi 15 minut pomalu vařit. Občas čočku zkontrolujte, případně doplňte trochu tekutiny.
Mezitím ve větším hrnci přiveďte k varu vodu s octem a stáhněte plamen, aby voda jen lehce pobublávala. Do misky rozklepněte vejce, ve vodě vytvořte lžící vír, do jeho středu vyklopte vajíčko, nechte ho vařit čtyři minuty a vylovte. Takto postupně připravte všechna vejce.
Hotovou čočku dochuťte solí, pepřem a rozdělte na talíře. Na každou porci dejte jedno vejce, podle potřeby dochuťte a celý pokrm zasypte nasekanou petrželí.

0 komentářů:

Okomentovat