JEDLÝ DÁREK – CUKR TŘIKRÁT JINAK

Okomentovat

Cukr může být skvělým jedlým dárkem, stačí ho jen správně “dochutit”. Blízcí si na vás pak vzpomenou vždy, když si budou chtít osladit život. :)
A s naším Nature’s Promise Bio třtinovým cukrem klidně i třikrát jinak!

Kořeněný cukr

Důkladně promíchejte 1 hrnek třtinového cukru, 1 a ½ lžíce mleté skořice, ½ lžíce mletého zázvoru a na špičku čajové lžičky muškátového oříšku. Nasypte do ozdobné skleničky s popiskem. Při pokojové teplotě vydrží 6 měsíců.

TIP: Ke skleničce připevněte provázkem ručně popsaný lístek, ať je jasné, k čemu se cukr hodí. Do svařeného červeného vína, k oslazení horkého jablečného punče nebo nápoje, k posypání jablečného koláče před pečením, jako sypání na sušenky nebo cookies před pečením nebo k dochucení snídaňové kaše.

Vanilkový cukr

Podélně rozkrojte vanilkový lusk a špičkou nože vyškrábejte zrníčka z vanilky. Cukr i s vanilkovými zrníčky dejte do mixéru a důkladně promíchejte. Cukr vsypte do skleničky s popiskem. Nakrájejte zbylý lusk, dejte jej do skleničky a důkladně uzavřete. Při pokojové teplotě vydrží 6 měsíců.

TIP: Ke skleničce připevněte provázkem ručně popsaný lístek, ať je jasné, k čemu se cukr hodí. K dochucení ovocného salátu, na posypání vanilkového pudinku nebo palačinek a lívanců, a do pečení všude tam, kde je potřeba vanilkový cukr.

Citrusový cukr

Oškrábejte kůru z 2 bio limetek, 1 bio citronu a 1 bio pomeranče, vložte do mixéru spolu s ½ hrnku cukru a důkladně promixujte. Směs přesypte do větší mísy a důkladně promíchejte se zbylým cukrem. Cukr rozprostřete na pečicím papíru na plech a nechte alespoň hodinu vyvětrat při pokojové teplotě. Pak přesypte do ozdobné skleničky s popiskem a uzavřete. Skladujte v lednici maximálně 1 měsíc.

TIP: Ke skleničce připevněte provázkem ručně popsaný lístek, ať je jasné, k čemu se cukr hodí. Do horkého nebo i ledového čaje, domácí limonády, do ovocných smoothies, rychlého ovocného kompotu, do pečení tam, kde je potřeba přidat kůru z citronu, do koktejlů nebo sangrie.

0 komentářů:

Okomentovat