JARNÍ TĚSTOVINY S CHŘESTEM A AVOKÁDEM

Okomentovat
Jarní těstoviny jedna báseň! Přidali jsme do nich chřest, hrášek, ale také avokádo, aby byly správně krémové. Určitě je vyzkoušejte!


Ingredience na 3–4 porce:
230 g celozrnných těstovin Nature’s Promise (můžete použít i bezlepkové)
450 g chřestu
1 zralé avokádo
1 oloupaný stroužek česneku
1/4 hrnku zakysané smetany Nature’s Promise
1/4 hrnku lístků petrželky
1/4 hrnku čerstvé bazalky + k podávání
2 lžíce citronové šťávy
1/2 lžičky soli + sůl na vaření těstovin
1/4 lžičky pepře
1 lžička panenského olivového oleje
4 malé zelené cibulky, nakrájené na jemné plátky (asi 1/2 hrnku)
1 hrnek mraženého hrášku
čerstvě nastrouhaný parmezán k podávání

Ve velkém hrnci s osolenou vodou uvařte těstoviny dle návodu na obalu. Mezitím odřízněte a vyhoďte tvrdé konce chřestu, zbytek nakrájejte na 2,5 cm kousky. Asi 3 minuty před koncem varu těstovin na al dente k nim přidejte nakrájený chřest a vše společně dovařte. Uchovejte si jeden hrnek vody z těstovin, zbytek sceďte a dejte stranou. 

Než se těstoviny uvaří, připravte si omáčku. Do mixéru dejte dužinu z avokáda, česnek, zakysanou smetanu, petrželku, bazalku, citronovou šťávu, sůl a pepř. Při vysokých otáčkách mixujte 20–30 vteřin, aby byla směs hladká. V případě potřeby mixér zastavte a omáčku seškrábněte ze stěn. 

Ve velké pánvi nebo nepřilnavém hrnci lehce zahřejte olivový olej. Přidejte zelené cibulky a restujte 2–3 minuty do změknutí. Přidejte hrášek a povařte další 2 minuty. Odložte pánev stranou a směs přesypejte do hrnce s těstovinami. Přidejte avokádovou omáčku a opatrně promíchejte, aby se všechny těstoviny obalily. V případě potřeby po troškách přilijte odloženou vodu, pokud je omáčka příliš tuhá nebo se lepí. Ochutnejte a podle chuti osolte, opepřete. Dozdobte bazalkou a parmezánem.

0 komentářů:

Okomentovat